Tennet Telecom

Sediu: Strada Dej nr. 71, București, sectorul 1
Telefon fix / Fax: +40 770 787 678 (luni, miercuri, vineri între orele 14-20; marți, joi, sâmbătă între orele 10-14)
Telefon suport tehnic: +40 770 787 678 ()
E-Mail: support [at] tennet [dot] ro
Website: https://www.tennet.ro

Deși se numără printre cei mai tineri operatori de Internet din România, TENNET înglobează experiența cumulată a unora dintre cei mai buni profesioniști din domeniul IT&C, atât prin partenerii strategici cât și prin echipa formată din tineri cu o pregătire profesională de excepție, care și-au propus să aibă ceva de spus într-un mediu concurențial într-o continuă dezvoltare și schimbare. Misiunea noastră este ca prin înțelegerea nevoilor fiecărui client să oferim cele mai bune servicii de comunicații de date la cel mai competitiv preț și prin preocupare constantă și atitudine orientată către client, să îmbunătățim permanent calitatea serviciilor reducând în același timp costurile.

• Interlan împlinește 16 ani! 02-10-2021 - Asociația Interlan a sărbătorit luna aceasta 16 ani de la înființare. Mulțumim membrilor și partenerilor pentru încrederea acordată de-a lungul timpului. Asociația Interlan își menține în continuare tradiția, implementând proiecte destinate comunității și asigurând un mediu de comunicare între operatori, furnizori de servicii și echipamente și autorități de reglementare cu scopul de a asigura utilizatorilor mai mult »
  • Workshop tehnic InterLAN 01-10-2021 - În perioada 1-3 Octombrie Asociația Interlan organizează pentru membrii săi un nou Workshop pe teme tehnice, eveniment desfășurat la Hotel Poseidon în Jupiter, Constanța. Participanții s-au implicat activ în dezbaterile subiectelor iar printre temele discutate se numără: Platforma TVX, Sisteme de supraveghere, Autorizare Rețele FO, SRT, precum și alte teme de interes pentru comunitatea InterLAN. mai mult »
  • SNP devine membru cu drepturi depline în Asociația Interlan 11-08-2021 - mai mult »
  • InterLAN Internet Exchange se alătură comunității MANRS 03-08-2021 - Începând cu data de 3 august 2021 InterLAN Internet Exchange se alătură comunității MANRS, fiind un participant activ în cadrul acestui proiect. Normele convenite reciproc pentru securitatea rutării (MANRS) reprezintă o inițiativă globală, susținută de Internet Society (ISOC), care oferă soluții pentru reducerea celor mai frecvente amenințări legate de rutarea datelor. ISOC este o organizație mai mult »