Energy Dot

Sediu: Strada Teodosie Rudeanu nr. 63, București, sectorul 1
Telefon fix / Fax: +40 21 318 8577, +40 21 318 8578 (luni - vineri între orele 10-18)
Telefon suport tehnic: +40 730 359 543 (non-stop)
E-Mail: office [at] energydot [dot] ro
Website: https://www.energydot.ro/

Energy DOT este o companie de tip internet provider cu o acoperire de 90% în București. Firma noastră aduce o serie de idei inovatoare în acest domeniu, scopul nostru fiind de a furniza la prețuri accesibile utilizatorilor HOME calitatea oferită până acum exclusiv segmentului de piață Business. Energy DOT pune la dispoziția clienților servicii integrate de comunicare, instalare structuri de date cu infrastructură de fibră optică. Oferim acces la Internet folosind tehnologii avansate de FTTB (Fiber To The Building - clientul este conectat la aparatura Energy DOT folosind cabluri de cupru (UTP/FTP), fibra optică aflându-se pe bloc) și FTTH (Fiber To The Home – clientul este conectat direct prin fibră optică până în locație)