Energy Dot

Sediu: Strada Teodosie Rudeanu nr. 63, București, sectorul 1
Telefon fix / Fax: +40 21 318 8577, +40 21 318 8578 (luni - vineri între orele 10-18)
Telefon suport tehnic: +40 730 359 543 (non-stop)
E-Mail: office [at] energydot [dot] ro
Website: https://www.energydot.ro/

Energy DOT este o companie de tip internet provider cu o acoperire de 90% în București. Firma noastră aduce o serie de idei inovatoare în acest domeniu, scopul nostru fiind de a furniza la prețuri accesibile utilizatorilor HOME calitatea oferită până acum exclusiv segmentului de piață Business. Energy DOT pune la dispoziția clienților servicii integrate de comunicare, instalare structuri de date cu infrastructură de fibră optică. Oferim acces la Internet folosind tehnologii avansate de FTTB (Fiber To The Building - clientul este conectat la aparatura Energy DOT folosind cabluri de cupru (UTP/FTP), fibra optică aflându-se pe bloc) și FTTH (Fiber To The Home – clientul este conectat direct prin fibră optică până în locație)

• Asociația Interlan are o față nouă pe internet 09-04-2020 - Asociația Interlan a inaugurat noul său site de internet, care poate fi accesat pe adresa https://asociatia.interlan.ro. Pe noua platformă care are un design mai proaspăt și modern se regăsesc informații despre Asociație și companiile membre – furnizori de servicii de telecomunicații și rețele din România, serviciile pe care Asociația le pune la dispoziție, știri relevante mai mult »
  • Asociația Interlan scrisoare deschisă către Președintele României 08-04-2020 - Asociația Interlan împreună cu Asociația Națională a Internet Service Providerilor din România s-au adresat printr-o scrisoare deschisă, Președintelui României cu privire la Proiectul de lege pentru acordarea unor facilități pentru contribuabilii operatori economici. Documentul a fost preluat și publicat de presa de specialitate și poate fi analizat pe comunicate wall-street.ro și pe hotnews.ro mai mult »
  • Asociația Interlan Dăruiește Speranță! 20-03-2020 - În anul 2019, Asociația Interlan a donat către spitalul județean Călărași un incubator pentru a veni în sprijinul nou născuților prematur.Prin acest proiect, comunitatea furnizorilor locali de servicii de telecomunicații demonstrează faptul că, pe lângă realizarea celei mai mari platforme de interconectare a rețelelor de comunicații electronice la nivel național prin mijloace proprii, reușește să mai mult »
  • Romanian Fiber Optic Conference - Underground fiber optic networks = future? 04-03-2020 - Asociația Interlan participă și susține împreună cu asociațiile partenere ale evenimentului, ediția din acest an a conferinței “Romanian Fiber Optic Conference – Underground fiber optic networks = future?”. Evenimentul are loc la hotel Radisson Blu, București și are ca invitați reprezentanți ai instituțiilor guvernamentale române, ai industriei telecom dar și ai domeniilor conexe. Romanian Fiber mai mult »
  • O nouă ediție a conferinței Romanian Fiber Optic 17-02-2020 - Cel mai așteptat eveniment al industriei de profil, Romanian Fiber Optic Conference, va avea loc anul acesta în data de 4 martie, la hotel Radisson Blu, în București. Vor participa invitați străini, reprezentanți ai instituțiilor guvernamentale române, ai industriei telecom, dar și ai domeniilor conexe. Evenimentul va fi structurat în două părți: prezentările speaker-ilor invitați mai mult »
  • Asociația Interlan susține prima ediție a "Școlii de iarnă SIDI School Bucharest" 11-12-2019 - Asociația Interlan susține prima ediție a "Școlii de iarnă SIDI School Bucharest" "Winter School on Internet Governance, Digital Policies and Innovation". Evenimentul este adresat studenților și profesioniștilor dornici să afle mai multe despre inovația digitală, impactul internetului și al altor tehnologii digitale asupra societății și economiei, precum și asupra dimensiunilor multiple ale politicii digitale mai mult »
  • Aderare membri în Asociația Interlan 16-11-2019 - În cadrul Adunării Generale Extraordinare din data de 16 noiembrie 2019 a membrilor Asociației Interlan, au fost aderați ca membri cu drepturi depline Efetro SRL, Intersat SRL și Next Level Connect SRL. mai mult »
  • Adunarea Generală Extraordinară a membrilor Asociației Interlan 15-11-2019 - În perioada 15-17 Noiembrie 2019 are loc la Poiana Brașov, Adunarea Generală Extraordinară a membrilor Asociației Interlan și o nouă ediție de Workshop. În cadrul Adunării Generale Extraordinare este prezentat și aprobat planul de buget pe anul 2020, se iau decizii privind proiecte viitoare și sunt aderați noi membri în cadrul Asociației. În a doua mai mult »
  • Conferința internaționala anuală ANCOM “Harta utilizatorului conectat” 22-10-2019 - Asociația Interlan participă la conferința internațională anuală organizată de Autoritatea Națională pentru Administrare și Reglementare în Comunicații (ANCOM) care are loc la Palatul Parlamentului. Evenimentul cu titlul “Harta utilizatorului conectat” își propune să reunească, pe parcursul a două sesiuni de dezbateri antrenante, factori de decizie la nivel guvernamental și parlamentar, reprezentanți ai autorităților de reglementare mai mult »
  • Forum EURO-IX 20-10-2019 - În perioada 20-22 octombrie delegația Asociației Interlan participă la cel de-al 35-lea Forum Euro-IX care se desfășoară în Zaandam, Olanda. Asociația Interlan participă la acest eveniment în calitate de membru cu drepturi depline al organizației iar temele de discuție sunt legate de peering, interconectări și cooperări regionale.     mai mult »