Fidelnet

Sediu: Strada Ana Ipătescu nr. 13, Suceava, județul Suceava
Telefon fix / Fax: +40 744 570 915 (luni - vineri între orele 10-18; sâmbătă, duminică între orele 10-14)
Telefon suport tehnic: +40 744 570 915 ()
E-Mail: office [at] fidel [dot] ro
Website: http://www.fidel.ro/

Din anul 2007 am devenit furnizor de telecomunicații autorizat de către ANCOM (Autoritatea Națională pentru Administrare și Reglementare în Comunicații) și am diversificat oferta de servicii internet, oferind serviciile și în localitățile din jurul Sucevei. Pentru clienții conectați pe fibra optică folosim tehnologia FTTB (Fiber To The Building – fibră optică până la imobil) și FTTH (Fiber To The Home – fibră optică până în casa clientului).

• O noua ediție a conferinței Ziua Comunicațiilor 17-09-2020 - Cea de a 24-a ediție a evenimentului Ziua Comunicațiilor s-a desfășurat în data de 15 septembrie 2020 și a reunit reprezentanți ai instituțiilor publice din sectorul de telecomunicații, operatori telecom și furnizori de soluții de comunicații, precum și companii de top din IT&C. Asociația Interlan a susținut împreună cu celelalte asociații partenere ediția din acest mai mult »
  • Conferința Ziua Comunicațiilor 09-09-2020 - Ediţia 2020 a conferinţei Ziua Comunicaţiilor adopta un format inovativ, cu dezbateri derulate într-un studio multimedia şi audienţa conectată pe diverse canale online şi social media. Pe 15 septembrie, reprezentaţi ai celor mai relevante instituţii publice implicate în digitalizarea României şi ai principalilor jucători din industrie vor dezbate modul în care telecomunicaţiile ajuta la depăşirea mai mult »
  • Din 15 iulie, InterLAN Internet Exchange găzduiește un server speedtest.net! 15-07-2020 - Speedtest.net este o rețea globală de servere destinate testelor de viteză a conexiunilor la Internet. Milioane de teste se fac zilnic pe serverele puse la dispoziție de operatori terți – furnizori de servicii de acces la internet, furnizori de servicii de hosting etc. Începând cu 15 iulie, InterLAN Internet Exchange pune la dispoziție un astfel de mai mult »
  • Din 10 iulie, InterLAN Internet Exchange se alătură ro.pool.ntp.org, găzduind un server NTP disponibil public 14-07-2020 - Serverele de timp citesc ora reală dintr-un ceas de referință și distribuie informația mai departe prin rețelele de computere, acestea putând fi locale sau publice. Protocolul utilizat pentru distribuirea și sincronizarea timpului pe internet se numește NTP (Network Time Protocol). InterLAN găzduiește un server NTP care este disponibil publicului larg începând cu data de 10 mai mult »