Conect Intercom

Sediu: Localitatea Lisaura, Strada Gheorghe Mihuță Nr. 2C, Comuna Ipotești, Județul Suceava
Telefon fix / Fax: +40 747 078 871 ()
Telefon suport tehnic: +40 747 078 871 ()
E-Mail: office [at] conectx [dot] ro
Website: http://www.conectx.ro/

ConectX este furnizor de servicii de Internet care și-a început activitatea în anul 2005, inițial în orașul Suceava. Ulterior ne-am extins raza de acoperire în următoarele locații: Suceava, Ițcani, Șcheia, Ipotești, Lisaura, Tișăuți, Frumoasa, Moara, Liteni (Moara), Vornicenii Mari, Dărmănești, Măriței, Dumbrava, Șerbăuți, Călinești Cuparencu, Vasilache și Enache, precum și în Plopeni, Salcea, Verești, Corocăiești, Bănești, Fîntînele, Bosanci, Luncușoara, Plăvălari, Rușii-Mănăstioara și Dumbrăveni. Avem rețeaua proprie de fibră optică dezvoltată în localitățile mai importante precum și prin radio cu echipamente profesionale, în zone mai greu accesibile din județ. Alegând ConectX ca furnizor de servicii internet beneficiaţi de un internet de calitate, discount-uri şi asistenţă tehnică.