Star Design B&C Internet

Sediu: Strada Buturugilor nr. 27, camera 3, București, sectorul 5
Telefon fix / Fax: ()
Telefon suport tehnic: ()
Website: http://www.stardesign.ro

• RIPE 83 27-11-2021 - În perioada 22-26 noiembrie 2021 are loc RIPE 83, eveniment online organizat de RIPE la care participă Eric Băleanu și Angela Stănescu și care reunește furnizori de servicii Internet (ISP), operatori de rețea și alte părți interesate din întreaga lume. Delegația InterLAN participă la cele 5 zile de prezentări, sesiuni tutoriale, workshopuri și discuții libere. mai mult »
  • Adunarea Generală a membrilor Asociației Interlan 18-11-2021 - În data de 18 noiembrie 2021 are loc online Adunarea Generală a membrilor Asociației Interlan. În cadrul Adunării Generale Extraordinare este prezentat și aprobat planul de buget pe anul 2022, se iau decizii privind proiecte viitoare și sunt aderați noi membri în cadrul Asociației. mai mult »
  • Asociația Interlan "Dăruiește Speranță!" în 2021 17-10-2021 - În octombrie 2021, Asociația Interlan extinde programul “Dăruiește Speranță”  donând către copiii fără posibilități din satul Buhăieni, județul Iași, echipamente necesare pentru susținerea orelor de școală în cadrul formatului online. Prin această acțiune, comunitatea Interlan oferă un mic ajutor pentru a dărui șanse copiilor la un viitor sănătos. DĂRUIEȘTE ȘI TU! Dacă dorești să te mai mult »
  • Cristian Copcea (VP Asociația Interlan) în cadrul emisiunii „Fresh Direct” difuzată la postul A7 TV 07-10-2021 - Cristian Copcea (VP Asociația Interlan) în cadrul emisiunii „Fresh Direct” difuzată la postul A7 TV a participat la dezbaterea în direct privind „pana” aplicațiilor din social media – motive, cauze și implicații din perspectiva abordării tehnice și impactul macro social. https://www.facebook.com/interlanro/videos/166348868997425 mai mult »
  • Interlan împlinește 16 ani! 02-10-2021 - Asociația Interlan a sărbătorit luna aceasta 16 ani de la înființare. Mulțumim membrilor și partenerilor pentru încrederea acordată de-a lungul timpului. Asociația Interlan își menține în continuare tradiția, implementând proiecte destinate comunității și asigurând un mediu de comunicare între operatori, furnizori de servicii și echipamente și autorități de reglementare cu scopul de a asigura utilizatorilor mai mult »
  • Workshop tehnic InterLAN 01-10-2021 - În perioada 1-3 Octombrie Asociația Interlan organizează pentru membrii săi un nou Workshop pe teme tehnice, eveniment desfășurat la Hotel Poseidon în Jupiter, Constanța. Participanții s-au implicat activ în dezbaterile subiectelor iar printre temele discutate se numără: Platforma TVX, Sisteme de supraveghere, Autorizare Rețele FO, SRT, precum și alte teme de interes pentru comunitatea InterLAN. mai mult »
  • SNP devine membru cu drepturi depline în Asociația Interlan 11-08-2021 - mai mult »
  • InterLAN Internet Exchange se alătură comunității MANRS 03-08-2021 - Începând cu data de 3 august 2021 InterLAN Internet Exchange se alătură comunității MANRS, fiind un participant activ în cadrul acestui proiect. Normele convenite reciproc pentru securitatea rutării (MANRS) reprezintă o inițiativă globală, susținută de Internet Society (ISOC), care oferă soluții pentru reducerea celor mai frecvente amenințări legate de rutarea datelor. ISOC este o organizație mai mult »
  • Adunarea Generală Extraordinară a membrilor Asociației Interlan din 5 iulie 2021 05-07-2021 - În data de 5 iulie 2021 are loc online Adunarea Generală Extraordinară a membrilor Asociației Interlan. În cadrul Adunării Generale Extraordinare este prezentat și aprobat planul de buget pe anul 2021, se iau decizii privind proiecte viitoare și sunt aderați noi membri în cadrul Asociației precum și noul Consiliu Director și Președintele Asociației. În urma mai mult »
  • Adunarea Generală Ordinară a Membrilor Asociației Interlan 29-04-2021 - În data de 29 aprilie 2021 are loc Adunarea Generală Ordinară a membrilor Asociației Interlan. În cadrul Adunării Generale este prezentat și aprobat  Bilanțul Contabil pentru 2020, precum și Raportul de activitate pe anul 2020 si descărcarea de gestiune a Consiliului Director. mai mult »