Romanian Fiber Optic Conference 2023

12.05.2023

Delegația Asociației Interlan a participat la conferința "Romanian Fiber Optic Conference" care s-a desfășurat pe data de 11 mai 2023 la București, în incinta Muzeul Național Tehnic „Prof. ing. Dimitrie Leonida” unde reprezentanții Interlan au avut diverse discuții cu cei prezenți.

Evenimentul a conținut prezentări și dezbateri pe teme naționale de interes comun, precum: soluții tehnice pentru cablarea interioară cu fibră optică adaptată la diverse clădiri, nevoia și cererea mare de resurse umane în implementările viitoare ale rețelelor de fibră optică, educatie si training pe fibră optică, tendințele viitoare în utilizarea fibrei optice sensibile pentru oameni, clădiri și comunități.

Asociația Interlan a donat un dulap metalic reprezentând un punct de distribuție rețea de comunicații electronice, pentru secțiunea Fiber Optic Experience din cadrul Muzeului Tehnic.